Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа (Матв.28:19)
...

Стриманість (принцип самоконтролю)

Хто уста свої стереже, той душу свою береже, а хто губи свої розпускає - на того погибіль. (Притчі 13.3)

Автор: Джон Шрок, бізнесмен.
Бізнес мережа La Red
Даний принцип є частиною річної програми розвитку характеру: 
"Основи для досягнення успіху".
Курси проводить
Християнський центр розвитку підприємництва "Успіх".
------------------------------------------
В ході читання підкреслюйте 
важливі концепції даного принципу      Язик хоч і малий член в тілі, проте він створює багато проблем і його дуже важко стримати. Язиком можна ображати людей, критикувати їх, обмовляти і всіляко руйнувати, але можна також благословляти людей, утішати і наставляти їх. Ми повинні зрозуміти, що все, що ми говоримо іншим, повертається до нас. Що посієш, то і пожнеш. Слова мають силу, вони можуть принести в наше життя руйнування, або ж навпаки вирішити наші проблеми.
    

Люди судять про нас за нашими словами. «...Бо чим серце наповнене, те говорять уста його!» ( Лука 6:45 ). Язик підвладний закону сіяння і жнив більш за решту всіх членів нашого тіла. У Притчах 21:23 написано: « Хто стереже свої уста й свого язика, той душу свою зберігає від лиха ». Якщо ми не навчимося «тримати язика за зубами», він принесе нам безліч проблем. Коли ми дуже багато говоримо, ми ставимо себе в ніякове положення, і люди рахують нас пустобрехами і пліткарями. Тоді ми намагаємося виправдатися і відрікаємося від своїх слів, що тільки ускладнює наші проблеми. Ми брешемо, намагаючись врятуватися зі скрутного становища, але тільки грузнемо в нескінченні спори.

      Дружелюбність і товариськість завжди хороші, але ми повинні знати межу і стримувати свій язик, коли він починає хвалитися, перебільшувати або говорити що-небудь про інших. Не все, що приходить нам на розум, потрібно висловлювати вголос.
  Як часто ми потрапляли в неприємності, тому що дуже багато говорили. Коли ми обговорюємо людей і поширюємо про них плітки, ми створюємо конфлікти і псуємо відносини з сім'єю і з друзями. Після того, як пил осяде, дим розсіється, все свідчитиме проти тих, хто не стримував язика. Нам як бізнесменам важливо, щоб наші слова свідчили про те, що ми контролюємо свій язик, а не про те, що він у нас неприборканий.


Є три типи людей, які уважні до своїх слів:
1. Мудра людина – вона розуміє, як важливо зберігати секрети.
2. Принципова людина – вона ніколи не йде на компроміс, її слова завжди узгоджуються з її стандартами.
3. Покірлива людина – вона розуміє, що не все знає. Вона не показується, стримує свій язик. Вона є живим прикладом притчі, яка свідчить: « Краще нічого не сказати і виглядати дурнем, ніж відкрити свої вуста і прибрати всякі сумніви щодо цього».

        Якщо ми хочемо жити хорошим життям, ми повинні стримувати свій словесний потік.
Стриманість – це обережність з язиком. Ми повинні використовувати свій язик для хороших слів. Це подібно до сіяння доброго насіння, яке принесе нам світлу долю, і не тільки нам, але і тим, хто нас оточує. Бог розуміє силу висловлених слів. Він словом створив весь світ. Бог дав нам силу і здібності творити добре і зле силою наших слів. Отже, будемо уважні до наших слів, бо наше майбутнє залежить від них.

Дискусія:

В яких ситуаціях найлегше сказати щось бездумно?
Що добре ви «посадили» своїми устами?

Оцінка характеру:
Наскільки добре ви практикуєте цей принцип в даний час?
(найвища оцінка 10, найнижча - 1)
Чи бачите ви цінність у досягненні кращого результату?

Їжа для роздумів:
Той хто ображається є людина, яка випила отруту
але чекає, що помре хтось інший
.
No response to “Стриманість (принцип самоконтролю)”

Отправить комментарий