Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа (Матв.28:19)
...

Мотиви (принцип самоконтролю)

Нема мудрості, ані розуму, ані ради насупроти Господа. (Притчі 21.30)

Автор: Джон Шрок, бізнесмен.
Бізнес мережа La Red
Даний принцип є частиною річної програми розвитку характеру: 
"Основи для досягнення успіху".
Курси проводить
Християнський центр розвитку підприємництва "Успіх".
------------------------------------------
В ході читання підкреслюйте 
важливі концепції даного принципу


Немає іншого шляху... ніщо не може замінити Бога, ніхто не може змагатися з Ним. Він знає, що правильно, що краще, і що приносить успіх. Чим скоріше Він стане найвищим авторитетом в нашому житті, чим скоріше ми почнемо перебудовувати наше життя, наш бізнес і нашу країну відповідно до Його законів і принципів, тим краще для нас.


Життя влаштоване нескладно, але ми самі ускладнюємо його, коли поступаємо за нечистими мотивами. Мотив означає причину або мотивацію, чому ми щось робимо певним чином. Деякі брешуть, одурюють і маніпулюють людьми, щоб укласти договір. І вони називають це „хитромудрістю”. Це веде їх не до хорошого життя, а до морального занепаду. Хитромудрість заснована на світській мудрості, на роботі розуму і на неповній істині. Тому нам так важливо завжди шукати істину. Якщо ми маніпулюватимемо істиною і діятимемо хитромудро, зрештою, це погубить нас.


Ісус говорив, що є широкі ворота, які ведуть в погибель, а є вузькі ворота, що ведуть до життя. Він говорив: « Істина зробить нас вільними». Він так влаштував життя, що ми завжди прагнемо зростати. Дитині необхідно їсти, щоб жити і рости.


Таким же чином, наш розум і дух повинні вчитися (як би їсти), щоб зростати. Але ми повинні харчуватися істиною, інакше ми станемо хитромудрими. Якщо дитина припинить їсти, вона помре. Так само і ми, якщо припинимо вивчати істину, помремо духовно, розумово, а незабаром і фізично. Це схоже на їзду на велосипеді. Коли ми зупиняємося, ми падаємо. Коли яблуко ще зелене, воно росте, але коли воно припиняє рости, воно починає гнити.


Отже, життя є процесом, і якщо ми бажаємо хорошого життя, ми повинні продовжувати прагнути наступних трьох речей:


1. Бути морально правильними.

2. Розуміти людей і ситуації.

3. Зростати в пізнанні Бога, Його законів і принципів, які Він встановив для людства.




      Коли ми чесні і наші мотиви чисті, ми стаємо відкритими і вільними, нам нічого приховувати. Люди відчуватимуть себе вільно з нами, і не захищатимуться від нас. Вони поважатимуть нас і бажатимуть співпрацювати з нами.


      Ми не можемо покладатися на свою хитромудрість. Тому що у такому разі всі швидко побачать наше дійсне обличчя, як тільки ми опинимося під тиском важких обставин. Звичайно, ми обов'язково повинні слухати добрі поради, але ми повинні розуміти, що нашою основною опорою у всякій справі є істина і Бог. Якщо ми пам'ятатимемо про це, ми навчимося здоровому глузду і поступатимемо мудро в кожній сфері нашого життя.


Іноді ми вчимося, поки не доходимо до такого рівня, що вважаємо себе розумними і навченими. І тоді ми починаємо покладатися більше на свої здібності, чим на добру пораду Божу, і без Бога ми стаємо дурними. Без істини ми не можемо нормально функціонувати. Істина зберігає наші мотиви чистими. Якщо ми відкидаємо Бога і Його думки, ми немов би відкидаємо руку, яка нас годує.


      Сьогодні в країнах колишнього Радянського Союзу багато хто намагається хитрістю і обманом досягнути в житті успіху. Беззаконня, корупція і грабіж процвітають в країнах СНД. Ми змагаємося один з одним у хитромудрості. Ми забули прості добрі слова Господа: « у всьому, як хочете, щоб з вами поступали люди, так поступайте і ви з ними». Не станемо обманюватися. Богові відомі всі наші вчинки, і, рано чи пізно, Він розставить все на свої місця, якими би хитромудрими ми не здавалися, і якою би гарною не здавалася наша порада. Добрі поради дуже важливі, але давайте стежитимемо, щоб всі наші мотиви були чисті, і щоб ми використовували добру пораду Божу у всякій справі. Давайте будемо мудрими, і давайте слухати, що Бог хоче сказати нам. Тоді нас знатимуть не як хитромудрих, а як мудрих людей.




Дискусія:

Як ви можете визначити, чи чисті у вас мотиви?

У чому полягає різниця між мудрістю та хитрістю?

Оцінка характеру:
Наскільки добре ви практикуєте цей принцип в даний час?
(найвища оцінка 10, найнижча - 1)

Чи бачите ви цінність у досягненні кращого результату?

Їжа для роздумів:
Ключем до успіху є сумлінна праця, проте дехто намагається зламати замок.

Прощення (принцип самоконтролю)

Провина викупляється через миліст та правду, і страх Господній відводить від злого. (Притчі 16.6)

Автор: Джон Шрок, бізнесмен.
Бізнес мережа La Red
Даний принцип є частиною річної програми розвитку характеру: "Основи для досягнення успіху".
Курси проводить
Християнський центр розвитку підприємництва "Успіх".
------------------------------------------
В ході читання підкреслюйте 
важливі концепції даного принципу



Як викупляється гріх? Милістю та правдою.
     Очищення від гріха відновлює нас і в результаті ми отримуємо прощення. Принцип прощення є, напевно, одним з найважливіших принципів в нашому житті, оскільки він дуже сильно впливає на нас, наше здоров’я та благополуччя. Він також відіграє важливу роль в наших ділових відносинах та в будь-яких інших відносинах з людьми.

      Для того, щоб пережити істинне прощення, ми повинні зрозуміти, навіщо нам потрібно отримати прощення від Бога?


Ми повинні, перш за все, визнати, що Бог – святий і справедливий, що Він бажає, щоб ми відносилися один до одного правильно, на підставі Його законів. Він створив правила життя. Ці правила називаються Істиною. У разі їх порушення приходить покарання. Вони схожі на закон земного тяжіння. Ми не можемо його змінити, а просто повинні навчитися жити згідно нього.


Так само і закон Божий. Він справедливий, і у разі його порушення, рано чи пізно обов’язково слідує покарання. Якби було по іншому, ми б не могли довіряти Божому Слову. Проте, на відміну від закону земного тяжіння, покарання за порушення Божих законів приходить не одразу, тому у нас є час і можливість отримати прощення.


     Бог відноситься до всіх людей як до Свого творіння. Він любить кожного, і хорошого і поганого, і праведних і грішних. Праведні відрізняються тільки тим, що вони відкрили для себе, як діє життя, а грішні цього не відкрили.
     Бог знав, що людина не в силі виконати Його закон, тому Він дав нам закон очищення від гріха. Це називається прощенням. Якщо ми не розуміємо принцип прощення або не приймаємо його, то ми підпадаємо під справедливий суд Божий.

Ісус прийшов на землю не для того, щоб зруйнувати Божий закон або покінчити із справедливістю, але для того, щоб навчити нас принципам любові і милосердя, заснованим на справедливості. Він дає прощення всім, хто приймає Його. Закон, позбавлений милосердя, робить життя важким і жорстоким. Він постійно нагнітає в нас відчуття провини і гніву, які згубно впливають на наше здоров'я і на наші відносини з Богом і людьми. Не маючи прощення, ми негативно відносимося до людей і до життя в цілому.



Остерігайтеся наступного:



1) Суворе дотримання закону:  воно викликає протест в дітях, в працівниках і в суспільстві. Вони відчувають, що ніколи не зможуть задовольнити всі правила, тому падають духом, і навіть не намагаються виконати закони.



2) Вседозволеність:  таке відношення позбавляє людей будь-яких цілей і обмежень. У дітей, у працівників і в суспільства формується безвідповідальне відношення, вони відчувають, що можуть безкарно робити все, що захочуть.



    Ми повинні пам'ятати, що правила створив Бог. Він не може змінити Свій закон справедливості, оскільки Його праведність завжди вірна. Проте Він також створив інший закон, який приносить полегшення життєвим труднощам і стражданням. Якщо ми розуміємо принцип прощення і приймаємо його, то ми отримуємо очищення від гріхів. Це означає, що наші помилки і гріхи прощаються, і ми можемо встати і почати все знову, ми можемо процвітати, радіти і жити як діти світла. Ісус є шлях, але Він також є істина і життя. Він справедливий, але Він також дає нам милість і прощення, поки ми знаходимося в процесі засвоєння правил життя в Його Царстві.


Дискусія:
Наскільки легко вам прощати людей, що кривдять вас?
Чи можете ви пробачити себе за те, що ви вчинили у вашому житті?
Що означає очищення гріха?

Оцінка характеру:
Наскільки добре ви практикуєте цей принцип в даний час?
(найвища оцінка 10, найнижча - 1)
Чи бачите ви цінність у досягненні кращого результату?

Їжа для роздумів:
Прощення – дорогоцінний дар, який зустрічається тільки в смиренних людей.

Емоції (принцип самоконтролю)

Хто ж панує над собою самим, ліпший від завойовників міста. (Притчі 16.32)

Автор: Джон Шрок, бізнесмен.
Бізнес мережа La Red
Даний принцип є частиною річної програми розвитку характеру: "Основи для досягнення успіху".
Курси проводить
Християнський центр розвитку підприємництва "Успіх".
------------------------------------------
В ході читання підкреслюйте 
важливі концепції даного принципу

Людина, що панує над собою це та людина, яка може керувати своєю поведінкою та емоціями. Наша поведінка безпосередньо залежить від наших емоцій.



      Оскільки ми складаємося з духу, душі і тіла, тіло завжди реагує на ємоції душі, тому притча і свідчить: "хто панує над собою". Отже, ми ми можемо панувати над собою. Це не завжди легко, тому що інформація про все, що ми чуємо, бачимо, відчуваємо, куштуємо чи до чого дотикаємося, входить в наш розум. Він в свою чергу, аналізує ситуацію і спонукає нас реагувати певним чином. Потім ми (дух) вирішуємо, як реагувати, наше рішення формує стан наших емоцій (душі), що, зрештою, визначає нашу поведінку (тіло). 

"Хто панує над собою" - це той, хто рішуче дисциплінує або контролює свої реакції. Дехто вважає, що погані думки  рівносильні поганим вчинкам. Але це не так. Тому що наші думки самі по собі не заподіють шкоди тим, хто нас оточують. Але коли вони переростають в дії, тоді вони можуть завдати шкоди. У кожного з нас є емоції і всі ми турбуємось через неприємності. Але важливо, щоб ми навчилися заспокоюватися і керувати цими відчуттями або ж вони просто зруйнують нас.

     В автомобілі є двигун, гальма, коробка передач і кермо і він призначений для зручного пересування. Але якщо ним неправильно керувати, він в один момент може стати небезпечним. В такому випадку те, що спочатку призначалося для добра, починає шкодити. 


Бог дав нам руки для роботи, ноги для пересування, очі, щоб бачити, мозок, щоб керувати усіма членами тіла. Він створив нас саме таким чином. А наша поведінка повинна бути керована нашим духом. Ми можемо панувати над собою, і ми відповідальні за те, що ми робимо. Цінність людини полягає в її здатності керувати та панувати над своїм характером, звичками та емоціями. Ми повинні розуміти, що здебільшого наша поведінка говорить за нас. Люди судять про нас саме згідно нашої поведінки, тому що це те, що їм видно в першу чергу.
      

Якщо ми не контролюємо наші емоції, вони можуть зруйнувати нашу репутацію. Варто гримнути дверима чи скоса подивитись на когось і в словах не залишається потреби. Безперечно, слова дуже важливі, але емоції, з якими ми їх говоримо, навіть важливіші. Наше спілкування на 60% складається з невербального. Те, як ми ходимо, як говоримо серед людей, вказує на наш характер. Невербальні комунікації, рухи тіла, жести, міміка, говорять про наш характер не менше, ніж наші слова.

        Коли приходить спокуса захищатися чи сперечатися, Ви можете скористатися наступними трьома способами контролю емоцій:
       1. Зупиніться і глибоко вдихніть, перш ніж говорити.
       2. Зверніть увагу на напруження вашого тіла, розслабте його.
       3. Подумайте про те, щоб сказати щось смішне у вашій ситуації.
Іноді наші манери і дії виражають так багато, що наші слова вже не мають значення. Хтось сказав: "Завжди, на кожному місці говори те, у що ти віриш, і якщо треба, використовуй слова". 


Емоції як пальне - вони можуть бути або небезпечними і руйнівними, або дуже цінними, якщо тримати їх під контролем і направляти їх в правильне русло. Наші эмоції - це джерело енергії. Якщо цю енергію приборкати, вона стає цінним інструментом, всередині нас. Можна часто почути, як хтось говорить: "Він був би хорошим хлопцем, якби стримував себе"



Пам'ятайте, що люди судять про нас згідно того, як ми контролюємо свої емоції, а не за нашими словами. На завершення підведемо підсумок: якщо ми навчимося заспокоювати свій дух і панувати над собою, то не ситуації пануватимуть над нами, а ми контролюватимемо їх.




Питання для Дискусії:
Як Ви розглядаєте емоції? В чому їх цінність?
Як Ви зазвичай повідомляєте про свої почуття?
Хто несе відповідальність за нашу поведінку і виявлення емоцій?


Оцінка характеру
Наскільки добре Ви практикуєте цей принцип в даний час?
(найвища оцінка 10, найнижча - 1) 
Чи бачите Ви цінність у досягненні кращого результату?


Їжа для роздумів:
Можна опинитись   в безглуздому положенні, намагаючись з криком довести те, в чому Ви праві.



Видеоролік "Емоції"


Відношення (принцип самоконтролю)

Блаженні чисті серцем, бо вони будуть бачити Бога. (Євангелія від Матвія 5.8)

Автор: Джон Шрок, бізнесмен.
Бізнес мережа La Red
Даний принцип є частиною річної програми розвитку характеру: "Основи для досягнення успіху".
Курси проводить
Християнський центр розвитку підприємництва "Успіх".
------------------------------------------

В ході читання підкреслюйте 
важливі концепції даного принципу.

      Сьогодні ми багато чуємо про позитивне відношення. Відношення - це підхід або реакція людини, її уявна позиція. Вона може бути позитивною або негативною. Коли ми зустрічаємося з людьми, ми можемо судити про них згідно їхнього відношення. Приведену вище цитату: "Блаженні чисті серцем" можна перефразуватинаступним чином: щасливі постійні, раціональні і позитивно налаштовані люди, в яких чисті помисли. В кінці-кінців вони побачать Бога. Але як мати таке позитивне відношення і правильне мислення?


      По-перше, ми повинні контролювати свій розум. Необхідно дисципліонувати його і живити його здоровою розумовою їжею. Нам в першу чергу слід вирішити, чого ми прагнемо, щоь сформувати свій розум на досягнення цієї мети. Розум схожий на м'язи тіла, його можна тренувати, збільшуючи навантаження. Можна так натренувати розум, що він діятиме відповідно до нашої волі.


     По-друге, ми повинні самі обирати свою долю. Іншими словами, ми повинні вирішити, ким ми хочемо стати, наприклад, позитивною, щасливою і усміхненою людиною. Важко бути позитивно налаштованим і мати правильне мислення, якщо не задати собі напрямку і шляху. Розум обов'язково зосередиться на чомусь одному, і якщо йому не задати напрямку, він піде шляхом найменшого опору. Для щастя людині потрібно чогось досягти. Для того, щоб досягти успіху, потрібно мати мету, а для того щоб досягти цієї мети потрібно мати позитивне відношення. Щоб мати позитивне відношення, необхідно думати і налаштовувати себе на те, що "Я можу!" і "Я зроблю!". Лише таким чином Ви можете досягти мети, здійснити місію і сформувати свою долю.


      По-третє, ми повинні завжди дивитися вперед - за межі теперішнього часу. На шляху до щастя або успіху ми стикаємося з різними ситуаціями. У кожній ситуації ми повинні бачити, що ми ще на один крок наблизились до досягнення нашої мети. Це дає надію, а надія стимулює і мотивує нас, допомагаючи подолати труднощі. Коли у нас з'являються негативні думки, ми повинні знову сфокусуватися на своїх цілях і думати про нагороди, що чекають попереду, уразі подолання всіх труднощів.


     По-четверте, ми повинні мати правильну основу. Одна справа вірити, а інша справа мати право вірити. Закон сили тяжіння не перестане діяти тільки від того, що ми припинемо в нього вірити. Наше позитивне відношення повинно бути засноване на істині, щоб принести позитивні результати. У кожної мети повинна бути правильна основа, у кожної мрії - правильна мета, а в основі кожного успіху - правильні принципи. Успіх захищений проблемами. Для того щоб отримати золоту медаль, необхідно мати мужність і наполегливість. Отже отримання золотої медалі саме по собі є навчальним процесом. В результаті, те чого ми навчаємося, стає важливішим за золоту медаль. Як сказав Господь: "Блаженні чисті серцем (люди з правильним станом розуму)", вони побачать Бога, іншими словами, отримають "золоту медаль". Щасливі ті люди, які мають правильне мислення, бо вони побачать Бога, вони побачать його в кожній ситуації і проблемі. Коли ми досягнемо такого стану мислення, наше відношення буде позитивним, ми не боятимемося проблем, тому що ми знатимемо, що нас чекає після них. Це схоже на процес пошуку скарбів. Ми завжди повинні дивитися в майбутнє за межі даної ситуації.

     Проте треба бути обережними, для того, щоб не стати настільки "позитивно налаштованими", щоб загубити відчуття реальності  і в безстрашності здійснювати дурниці.
     Позитивне відношення забезпечує людині велике майбутнє. Негативне відношення обмежує його існуючим станом речей. Як позитивне, так і негативне відношення в якійсь мірі приносить стрес. Негативно налаштовані люди хвилюються і переживають, а позитивно налаштовані - щосили прагнуть чогось досягти.
І блаженні чисті серцем, бо вони побачать Бога у всьому і отримають "золоту медаль" процвітання!


Примітка: даний принцип є частиною річною програми розвитку характеру: "Основи для досягнення".

Дискусія.

Чому так важливо досягати цілей?
Як Ви налаштовані - позитивно чи негативно?
Чого з розглянутих чотирьох постулатів найбільше не вистарчає у Вашому житті?

Оцінка характеру:
Наскільки добре Ви практикуєте  цей принцип "відношення" в даний час?
(найвища оцінка 10, найнижча -1)

Чи бачите Ви цінність у досягненні кращого результату?

Їжа для роздумів:
Якщо ми робимо правильні речі, все решта, неодмінно сприятиме нам.

Основи для досягнення Успіху (річна програма розвитку характеру)

Я часто звертався в молитві до Господа, щоби він змінив мене.
Цю просьбу гармонійно відображає  одна чудова пісня:  
"Серце чисте, Господи, мені створи і в своїй любові збережи. 
Хай набуду милість я в твоїх очах - назавжди мене зміни"...
Слава Богу, мої молитви почуті!

Тиждень назад я записався на курси "Основи для досягнення Успіху" (річна програма розвитку характеру). Ознайомче заняття мені настільки сподобалось, що я вирішив в додаток до традиційної методики опрацьовувати дану тему також на цьому блозі.

Автором програми є бізнесмен Джон Шрок, який створив бізнес-мережу "La Red".
Міжнародний офіс Бізнес Мережі "La Red":
P.O. Box 315, Berlin, OH 44610.
e-mail: lared@tusco.net
www.lared.org
La Red © 2002

Курси проводить:


Християнський центр розвитку підприємництва "Успіх"
м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 9, (окремий вхід).
телефон: (0352) 52-75-56;
моб. 097 522 3269;
моб. 097 967 0175http://www.center-uspikh.com.ua
center.uspikh@gmai.com
http://www.center-uspikh.com.ua

Система Навчання La Red використовується вже на протязі 30 років як засіб розвитку середньої  і вищої ланки менеджерів та бізнесменів. Метою цієї системи є створення в Вас і Вашій організації певної "культури", що грунтується застосуванні принципів Божих.
Система Навчання La Red відрізняється від традиційної університетської освіти. Вона розкриває поняття Істини, Мислення і Мудрості, надаючи учасникам можливість увійти в царство "откровення і пізнання". Цей має велике значення для біснесменів.

Серія принципів La Red Principle складається з чотирьох блоків.(4х10)

Принципи Самоконтролю:
1. Відношення
2. Емоції
3. Прощення
4. Моральність
5. Мотиви
6. Обмеження
7. Терпіння
8. Правильне мислення
9. Стриманість
10. Темперамент

Принципи Продуктивності
1. Працелюбність
2. Здоровий глузд
3. Надійність
4. Напрямок
5. Планування
6. Факти
7. Цілі
8. Добросовістнісь
9. Продуктивність
10. Відповідальність

Принципи Лідерства
1.Покарання
2. Битва
3. Конфронтація
4. Критика
5. Вміння розвивати людей
6. Натхнення
7. Оцінка
8. Вміння слухати
9. Натиск
10. Розуміння людей

Принципи Управління
1. Справедливість
2. Обов'язок
3. Щедрість
4. Смирення
5. Чесність
6. Власність
7. Успіх
8. Збереження
9. Сіяння і жнива
10. Покладання на Бога

Ці принципи сформульовані на мові ділових людей. Один раз на тиждень за круглим столом обговорюється певне місце Писання і його застосування. Потім в наступні шість днів, учасники регулярно (ранком і вечіром) перечитують пройдений принцип під час молитви і читання Біблії.
Круглий стіл - це не вивчення Біблії, а вивчення Біблійних принципів. Бізнесмени бачать мудрість, дану Богом на кожний день в певній сфері життя.
Бізнес - це покликання.
Бізнес - це форма служіння Господу!

Зміни в житті та бізнесі починаються з пізнання Істини